Sektsioonid: Põhikool
Klass: 1
Märksõnad: UMK "Perspektiiv", kirjutamise tund
Viirutamine, pidevate joonte jälgimine. Esialgne häälikuline orientatsioon sõnas, trükitähtede elementide väljatoomine.
Eesmärgid:
- õpetada jälgima ainejooniseid piki kontuuri;
- kirjutage pidevalt jooni mööda punktiirjooni; kirjutada sirgeid jooni vastavalt mudelile ja trükitähtede elementidele;
- arendada foneemilist kuulmist, liigitada sõnu teemade, rühmade kaupa;
- valmistuda sõnade kõlaanalüüsiks; arendada suulist kõnet; laiendada sõnade sõnavara.
Tunni tüüp: ONZ.
Varustus:
- töövihik "Joonista, mõtle, jutusta" lk. 32-33
- esitlus,
Kirjandus:
- Tunniarendustega metoodiline käsiraamat “Kirjaoskuse õpetamine” 1. klass: L.F. Klimanov, S.G. Makeeva. Valgustus 2012.
- Tunni materjal on autoriõigustega kaitstud.
Tundide ajal
1. Klassikorraldus(1-2 min)
Lugege meie tunni motot.
"Kui tead, räägi, kui ei tea, siis kuula."
Kuidas sa neist sõnadest aru saad?
Milliseid käitumisreegleid klassiruumis veel tead? slaid 1.
2. Teadmiste uuendamine(3-4 min)
Kangelased seisavad ringis (jänku, karu, kass), nende käes on seljakott.
Mida jänku hoiab? (seljakott)
Milleks see mõeldud on?
Kes kasutab seljakotti? (turistid)
Kuhu meie sõbrad lähevad? (matkal) ja läheme nendega matkama.
3. Tunni teema
A) - Nimetage, mida peate Bunny seljakotti panema. (kompass, kruus, kaamera, kaart)
Millised asjad ei kuulu seljakotti? Kriipsuta need maha.
Kas sa saad üksi matkama minna? Miks?
Kelle Bunny endaga kaasa kutsub? (Karu ja kass)
Mida turistid oma teel kohtasid? (mäed)
Ja millised mäed on meie Tšeljabinski piirkonnas? Mis on nende nimed? (Uurali mäed) Slaidid 2,3
Mis kasvab Uurali mägedes? (leht- ja okaspuud)
B) Hauduvad mäed, puud.
Aitame oma sõpru. Haudepuud.
Kust me ridu kirjutame? (Üleval või all?)
4.Foneemilise kuulmise arendamine
Keda turistid metsas näevad? (Putukad, loomalinnud)
Mardika joonistamine (näitab õpetaja, õhus, vihikusse)
5. Laste ettevalmistamine sõnade kõlaanalüüsiks
Ütle sõna mardikas. Loendage helisid (sõrmed)
Alumisel real on diagramm (000)
Lugu käitumisreeglitest metsas. (näpitsad - üksteise uurimine)
6. Füüsiline minut
(Hirvel on suur maja,
Ta vaatab oma aknast välja
Jänes jookseb läbi metsa
Uksele koputatakse...)
7. Mõistatus
On kõhud, on mütsid -
Rõõmsad poisid!
Ja nad elavad tamme okstel!
Pole palju mõelda!
Siga armastab neid väga.
Ja ma imetlen neid.
Värvus tumekollane
Sujuv...!
Vastus: Tammetõru.
Mis puu otsas nad kasvavad? Kes sööb? (metsas elavad metssead - metssead)
Sõnaskeem (000000)
8. Trükitud bullide "zh" koostamine ja kirjutamine"
Mis on sõnades sama heli? (JA)
Mis täht see on? Nimetage see kiri. Näidake tema kohta tähestikus
Töötage vastavalt juhistele.
Juhend:
a) uurige proovi,
b) valida elemendid, millest see koosneb, reprodutseerida joonel muster ja võrrelda seda antud mustriga, parandada vead,
c) kirjutage tähtede elemendid mustri järgi veel kaks või kolm korda ja võrrelge neid uuesti antud mustriga,
d) hinda oma tööd.
9. Füüsiline minut
10. Kõne arendamine
Meie kangelased olid väsinud ja peatusid puhkama. (peatus)
Mida loomad teevad? Mida nad üksteisele ütlevad? Kuidas nad suhtlevad?
Miks neil pearätid on? (läks külmemaks)
Arva ära, milline taskurätik kellele kuulub? Möödus nooltest.
Mille peal nad istuvad?
Põõsaste, toolide piiri joonistamine.
Lõkkereeglid(Valage vett, see tähendab, pange välja)
11. Esialgne häälikuline orientatsioon sõnas
- mõistatused Slaid 4.5.
- joonistus (vihmavari, loss).
Valige sama heli. Leia tähestikust.
Mis on reisil lisakaup? Miks?
12. Trükitud tähe "z" kirjutamine vastavalt juhistele
13. Tunni kokkuvõte
Kojutulek
Mida loomad oma vanematele räägivad?
"Kampaania käitumisreeglid." slaid 6
Jaotis sisaldab kõiki lahendusraamatuid koos valmis kodutöödega Perspektiivi programmi 1,2,3,4 klassi jaoks.
Temaatiline planeerimine
Nr p / lk
Hariduslik ja temaatiline planeerimine
Sisu
Föderaalse osariigi haridusstandardi nõuded
Universaalsed õppetegevused
Tarkvara ning hariduslik ja metoodiline tugi
Kirjaoskuse haridus. Kiri (115 h)
Hariduse ettevalmistav etapp. Kiri – 30 tundi
Retsept 1. "Joonista, mõtle, jutusta"
1.
"Sinu uued sõbrad" "Tee kooli"
"Esimene missioon"
Orientatsioon lehel: keskel, vasakule, paremale. Ruumiline paigutus tööribal (tööjoon): üleval, all, vasakul, paremal; koorumine. paralleelsed jooned. Värvimine.
Sirged ja kaldus jooned. Objektide joonistamine piki kontuuri (siluett), ääris. Trüki- ja kirjatähtede elemendid. Silmustega jooned. Katkematud jooned.
Lehel navigeerimise võime kujundamine; luuk, jälgi kujundeid piki kontuuri; kirjutada trüki- ja kirjatähtede elemente.
Isiklik:
moodustada oma tegevuse algoritm, väliskõne tõlkimine siseplaani.
Regulatiivne:
valdada ruumis orienteerumisviise (õpik, vihik) ja võrdlusviise.
Kognitiivne: süstematiseerige teadmisi objektide kuju kohta, valdades kirjalike tähtede elemente.
Suhtlusvõime: kujundada oskus oma valikut selgitada.
3 – 5
2.
"Õppetunnis", "Mis on ringi keskel"
3.
"Suured ja väikesed". "Võrdlema".
4.
"Võrdle", "Milliseid värve on rohkem"
5.
"Suund", "Leia otsetee"
6.
"Kui sarnane", "Kus on kelle maja?".
7.
"Lotto" "Leia paar"
8.
"Jõe ääres" "Kui palju? Nii palju"
9.
"Arvutis" "Terve ja osa".
10.
"Osa ja tervik", "Terve osadest"
11.
"Pusle". "Ovaalne"
12.
"Korteris". "Õnnelikud muutused"
13.
"Võrdle maju". "Rõivapoes."
14.
"Märsil." "Puhkama".
15.
"Uiskudel". "Kontuurid ja siluetid"
16.
"Lainetel" "Kruiis".
17.
"Niidul". "Me joonistame".
18.
"Seene all" "Võrdle ja mõtle"
19.
"Me oleme sportlased." "Vali"
20.
"Kes ehitas majad?" "Võrdle ja mõtle"
21.
"Vaata üle ja räägi." "Külas vanaema"
22.
"Värvi nõud" "plaadiribad"
23.
"Tikitud rätikud" "Lapiline tekk"
24.
"Pargis jalutamine" "Märgid linnas"
25.
"Võtke paar" "Ava saladus lahti"
26.
"Mõtle ja võrrelge"
27.
"Jõusaalis" "Arva ära"
28.
"Jalgratastel". "Kogu auto"
29.
"Kontrollige ennast" "Mõtle ja võrrelge"
30.
"Kontrolli ennast"
Hariduse põhietapp. Kiri - 70 tundi
Koopiaraamat 2. "Minu tähestik", esimene osa
"Täishäälikute täht Aa, Oo, Uu, Ii, s, Ee" (7 tundi)
31.
Kiri Aa
Kirjatähtede elemendid - väike- ja suurtäht.
Ühendatud täht: ülemine ja alumine ühendus.
Täishäälikute Aa, Oo, Uu, Ii, s, Ue õige kirjutamise oskus, tähtede kokkukirjutamise oskus.
Isiklik:
olema teadlik nende tegevuse algoritmist; tõlkida väliskõne sisemisele tasapinnale.
Kognitiivne: mõistab heli ja tähe vastavust; mõista trükitud ja kirjutatud fontide erinevust.
Regulatiivne:
õppige kirjatähti kirjutama ja ühendama.
Kommunikatiivne:
3 – 5
32.
Kiri Oo
33.
Kiri Uu
34.
Tähed Ii; s
35.
Kirjaga õpitud tähed
36.
Kiri Ee
37.
, "Kirjutage, ärge kiirustage"
"Tähtide, silpide, sõnade, lausete kirjutamine" (63 tundi)
38.
Kiri Mm
Täishäälikuid tähistavate tähtede kirjutamine. Tähtede pidev ühendamine, mitteeraldatav täht ülemise ja alumise ühendusega. Vene tähestiku tähtede elemendid - väike- ja suurtäht; sõnade silbiline kirjutamine. Ettepanekute kirjutamise reeglid. Õigekiri zhi - shi, cha - scha, chu - shu.
Kujundada kirjatähtede kirjutamise ja tähtede korrektse ühendamise oskus.
Isiklik:
olema teadlik nende tegevuse algoritmist; tõlkida väliskõne sisemisele tasapinnale.
Regulatiivne:
omandada vene tähestiku kirjatähtede kirjutamise ja ühendamise viise.
Kognitiivne:
omandada oskus kirjutada ja maha kirjutada sõnu ja lauseid kirjalikus kirjas.
Kommunikatiivne:
oskama oma tegevust selgitada (kirjutusviis).
20 – 21
39.
Kiri Ss
40.
Väiketähtede m, s kordamine. Suurtäht M, S
41.
Täht Hn
42.
Kiri Ll
43.
Õpitud tähtede kordamine.
44.
Täht T,t
45.
Õpitud tähtede kordamine.
46.
Täht K, k.
47.
Õpitud tähtede kordamine.
48.
49.
Väiketäht r.
50.
Suur täht R.
51.
V täht sisse.
52.
Täht P, lk.
53.
Väiketäht g.
54.
Suur täht G.
55.
Uuritud tähtede konsolideerimine (p, p, g, k)
56.
Uuritud tähtede konsolideerimine (P, P, G, K)
57.
Väikese e-täht ja sõnad sellega.
58.
Tähed: väiketähed ё ja suur E, Ё
59.
Suurtähed E, Y.
60.
Õpitud tähtede kordamine e, e
61.
Uuritud tähtede E, Y kordamine.
62.
Uuritud tähtede kordamine: P, V, P, G, E, Y.
63.
Väiketäht b.
Retsept
"Minu tähestik", teine osa.
Lehekülg 4
64.
Täht Z,z.
65.
Suur täht B.
66.
Uuritud tähtede Z, B konsolideerimine.
67.
Uuritud tähtede koondamine
68.
Väiketäht d.
69.
suur D täht.
70.
Kirjatäht Dd.
71.
Väiketäht g.
72.
Suur täht J.
73.
Kombinatsioon "zhi"
74.
75.
Kordamine. "Kirja mosaiik"
76.
Kiri mina, mina.
77.
Sõnatäht i-tähega.
78.
i-tähega lausete täht.
79.
Täht X, x
80.
Uuritud tähtede koondamine
81.
Sõnatäht z-ga
82.
Täht Y, Y.
83.
Tähe Y, y õigekirja parandamine.
84.
Väiketäht y.
85.
Suur Y täht.
86.
Imed sõnadega
87.
Kordamine. "Kirja mosaiik"
88.
Sõnade ja lausete kirjutamine õpitud tähtedega.
89.
Väiketäht sh.
90.
Suured tähed.
91.
Kombinatsioonid "zhi - shi"
92.
Täht H, h. Kombinatsioonid "cha", "chu".
93.
Täht Щ, Щ. Kombinatsioonid "shcha", "shu".
94.
95.
Kombinatsioonid "chu - shu", "cha - scha"
96.
Täht C, c.
97.
Täht F, f.
98.
Sõnade ja lausete täht tähega F, f.
99.
100.
Pehmete (b) ja kõvade (b) märkide eraldamine.
Koolituse üldistamise etapp. Kiri – 15.00.
Töövihik "Kirjuta ilusti"
101.
Kordamine. "Kirja mosaiik"
Õpitud tähtede, silpide, sõnade kalligraafiline kirjutamine.
Loetava kirjutamise oskuse kujundamiseks jälgige õigekirjarežiimi.
Isiklik:
kujundada positiivset suhtumist oma tegevusse (oskama näha enda ja kellegi teise töös eeliseid).
Regulatiivne:
õppida, kuidas võrrelda oma tööd standardiga, kuidas leida ja parandada vigu.
Kognitiivne:
õppida kirjutamise reegleid ja reegleid.
Kommunikatiivne:
oskama selgitada enda ja teiste töö plusse ja miinuseid.
102.
Tähestik. Õpitud tähtede kordamine. Tähed e, e ja, u, i on eelmise konsonandi pehmuse näitajad.
103.
Lausete koostamine tekstis.
104.
Õpitud tähtedega sõnade ja lausete kirjutamise harjutused. Hääliste ja hääletute kaashäälikute õigekiri.
105.
Sõnad, millel on sama osa (juur). Rõhuta täishäälikud sõna juurtes.
106.
Sõnad, mis vastavad küsimustele "Kes?", "Mis?".
107.
Sõnade õigekiri zhi-shi kombinatsioonidega.
108.
Õpitud tähtedega sõnade ja lausete kirjutamise harjutused.
109.
Sõnade õigekiri eraldavate ь ja ъ märkidega. Suur täht pärisnimedes. Rõhuta täishäälikud sõna juurtes.
110.
Sõnad, mis vastavad küsimustele "Mida teha?", "Mida teha?". Sõnade õigekiri kombinatsioonidega zhi-shi, cha-cha, chu-shu.
111.
Sõnad, mis vastavad küsimustele "Mida?", "Mida?", "Mida?", "Mida teha?", "Mida teha?"
112.
Pärisnimede õigekiri.
113.
Sõnade õigekiri kombinatsioonidega chk, ch. Tähed e, e ja, u, i on eelmise konsonandi pehmuse näitajad.
114.
Kõvade ja pehmete kaashäälikute õigekiri. Konsonandi pehmuse tähis. Sihisevate kaashäälikute õigekiri.
115.
Sõnade õigekiri eraldavate ь ja ъ märkidega. Lausete koostamine tekstis. Suur täht pärisnimedes.
vene keel (50 tundi)
suhtlusmaailmas. Word" (6 tundi)
1.
Sissejuhatav tund vene keele kursusest.
Suhtlemise eesmärk, vormid, tingimused ja tulemused (konkreetsel ainetasandil). Suhtlemine on oskus rääkida ja kuulata, lugeda ja kirjutada. Täpsed sõnad mõtte väljendamise vahendina.
Kujundada oskust olla tähelepanelik sõna kui suhtlusvahendi ja keskkonda suhtumise väljenduse suhtes.
Õpilaste sõnavara rikastamine.
Isiklik:
kujundada suhtlemisoskust kui oskust rääkida ja kuulata, lugeda ja kirjutada.
Regulatiivne:
õppida verbaalselt suhtlema.
Kognitiivne: süstematiseerida teadmisi keelest kui reaalsuse peegeldamise vahendist; sõnast kui kahesuunalisest keeleüksusest.
Kommunikatiivne: kujundada kõnesuhtluskultuur, kõneetikett.
Proc. (töötav tee.) 2 - 3 (2 - 3)
2.
suhtlusmaailmas. Suhtlemise eesmärgid ja vormid.
4 – 6 (4 – 8)
3.
suhtlusmaailmas. Emakeel on suhtlusvahend.
7 – 9 (4 – 8)
4.
suhtlusmaailmas. Vene kõne semantiline pool.
10 – 11 (4 – 8)
5.
Sõna, selle roll meie kõnes.
6.
Sõna ja selle tähendus.
15 – 17 (9 – 12)
"Õige nimi" (4 tundi)
7.
Kõne arendamise õppetund. Sõna kui kujundi loomise vahend.
Pärisnimede õigekiri inimeste nimede ja perekonnanimede näitel; linnade, jõgede, asulate nimed; loomade hüüdnimed. Nimisõna (definitsioon puudub); pärisnimi; tuntud nimisõna; polüsemantilised sõnad, homonüümid (ilma määratluseta); pärisnimede õigekirjareeglid.
Päris- ja tavanimede eristamise ja õige kirjutamise oskuse kujunemine.
Isiklik:
mõista selle tegevuse algoritmi.
Regulatiivne:
Õppige pärisnimesid kirjutama.
Kognitiivne: mõista pärisnimede ja tavanimede erinevusi.
Suhtlusvõime: kujundada argumenteerimisvõimet.
18 – 20 (9 – 12)
8.
Sissejuhatus pärisnimedesse. Erinevus pärisnime ja tavanime vahel.
21 – 23 (13 – 18)
9.
24 – 25 (13 – 18)
10.
Õige nimi. Pärisnimede õigekiri.
26 – 28 (13 – 18)
"Sõna ja selle tähendus" (3 tundi)
11.
Mitme tähendusega sõnad.
Mitme tähendusega sõnad. Sõnad, mis on tähenduselt lähedased ja vastandlikud.
Kujundada oskus määrata sõna tähendust, valida tähenduselt lähedased ja vastandlikud sõnad. Rikastage õpilaste sõnavara.
Isiklik:
ehitada sõnavara.
Regulatiivne:
oskama tegevusi etteantud mustri ja algoritmi järgi reguleerida.
Kognitiivne: süstematiseerida teadmisi vene keele sõnade tähenduse kohta.
Kommunikatiivne: kujundada väärtushoiak vene keelde kui rikkalikku ja väljendusrikast.
29 - 30
12.
Sõnad, mis on tähenduselt lähedased (sünonüümid).
13.
Sõnad, mille tähendus on vastandlik (antonüümid).
"Sõnarühmad" (4 tundi)
14.
Sõnade jaotus rühmadesse: sõnad on objektide nimed, nende märgid ja tegevused.
Moodustada oskust eristada objekti ja sõna kui objekti nimetust, sõnad - objektide märkide ja tegevuste nimetused.
Isiklik: olge teadlik oma tegevuse algoritmist; tõlkida väliskõne sisemisele tasapinnale.
Reguleeriv: sõnade rühmadesse liigitamise viiside valdamine: sõnad on objektide nimed, nende märgid ja tegevused.
Kognitiivne: omandada oskus sõnadele küsimusi esitada.
35 – 36 (19 – 21)
15.
Erinevate sõnarühmade tutvustus. Õppeaine nimetusena subjekt ja sõna.
37 – 38 (19 – 21)
16.
Sõnad, mis vastavad küsimustele kes? Mida?
39 – 41 (19 – 21)
17.
Erinevate sõnarühmade tutvustus. Sõnad on objektide nimed. Sõnad on märgid. Tegevussõnad. Tutvumine vanade õpikutega.
"Häälid ja tähed, silbid ja sidekriipsud, rõhk" (13 tundi)
18.
Helid ja tähed.
Heli ja täht (tähe idee fikseerimine heliikoonina). Kaashäälikud ja täishäälikud ning tähed. Sõna jagamine silpideks. Sõnade ülekandmine silpide kaupa.
Kujundada oskust eristada heli ja tähte; leida sõnast rõhuline silp ja kanda sõnad üle silpidesse; anda aimu tähestiku praktilisest rakendamisest.
Laiendage õpilaste sõnavara.
Reguleeriv: õppige sõnu häälikute ja silpide arvu järgi klassifitseerima.
Kognitiivne: omandada oskus jagada sõnu silpideks, leida rõhuline silp ja jagada sõnu ülekandmiseks.
Suhtlusvõime: oskama oma tegevust selgitada.
45 – 46
19.
Helid ja tähed.
47 – 49 (22 – 23)
20.
Tähestik.
21.
Vokaalhelid. Määrake need tähtedega.
52 – 55 (25 – 27)
22.
56 – 60 (28 – 29)
23.
kaashäälikud. Määrake need tähtedega.
56 – 60 (28 – 29)
24.
Silbid.
61 – 63 (30 – 31)
25.
Sõnade jagamine silpideks.
64 – 66 (32 – 34)
26.
sidekriipsutus.
67 – 70 (30 – 34)
27.
sidekriipsutus.
67 – 70 (30 – 34)
28.
stress.
71 – 74 (35 – 38)
29.
stress.
71 – 74 (35 – 38)
30.
Keele ortopeediline norm. Sõnavara "Räägi õigesti"
"Vene keele ortogrammid - meie esimene tutvus" (13 tundi)
31.
Rõhutatud ja rõhuta täishäälikud. Määrake need tähtedega.
Lahknevus sõna häälduse ja õigekirja vahel. Kõvad ja pehmed kaashäälikud sõna keskel. Traditsiooniline zhi - shi, cha - scha, chu - shu ja jagamismärgiga sõnade kombinatsioonide õigekiri.
Kujundada testsõnade valimise oskust rõhutamata vokaali ja topeltkonsonandiga sõnadele; kirjutage sõnu b-ga - pehmuse indikaator ja eraldaja.
Laiendage õpilaste sõnavara.
Isiklik: olge teadlik oma tegevuse algoritmist; tõlkida väliskõne sisemisele tasapinnale.
Reguleeriv: õppige sõnade kirjutamise reegleid.
Kognitiivne: omandada oskus valida soovitud õigekirjaga testsõnu.
Suhtlusvõime: oskama oma tegevust selgitada.
77 – 79 (39 – 42)
32.
80 – 82 (43 – 48)
33.
Kaashäälikute pehmuse määramine kirjas.
83 – 84 (43 – 48)
34.
85 – 87 (43 – 48)
35.
Konsonanthelide pehmuse tähistamine tähtede e, e, i, u, i abil.
88 – 90 (43 – 48)
36.
Sihisevad kaashäälikud.
91 – 93 (49 – 51)
37.
Tähekombinatsioonide zhi-shi, cha-cha, chu-shu õigekiri.
94 – 96 (49 – 51)
38.
Tähekombinatsioonide zhi-shi, cha-cha, chu-shu õigekiri.
97 – 98 (49 – 51)
39.
Eraldav pehme märk.
99 – 102 (52 – 54)
40.
Eraldav pehme märk.
99 – 102 (52 – 54)
41.
Jaotusmärk.
103 – 105 (52 – 54)
42.
106 – 111 (55 – 57)
43.
Häälised ja hääletud kaashäälikud. Määrake need tähtedega.
106 – 111 (55 – 57)
"Sõnast lausesse, lausest tekstini" (7 tundi)
44.
Lausete ja teksti analüüs. Lausete ja väite eesmärgi vastavus. Ettepaneku tegemine kirjalikult. Looge oma tekst.
Kujundada oskust eristada sõna, lauset ja teksti; määrata teema, põhiidee ja märksõnad; koostada lause ja tekst; kasutage lause lõpus kirjavahemärke.
Isiklik: olge teadlik oma tegevuse algoritmist; tõlkida väliskõne sisemisele tasapinnale.
Reguleeriv: omandada lausete klassifitseerimise viise sõltuvalt väite eesmärgist ja emotsionaalsest värvingust.
Kognitiivne: omandada lausete ja teksti koostamise oskus.
Suhtlusvõime: oskama oma tegevust selgitada.
112 – 115 (58 – 59)
45.
Pakkumine. Erinevus sõna ja lause vahel.
112 – 115 (58 – 59)
46.
Kirjavahemärgid lause lõpus.
47.
120 – 124 (60 – 63)
48.
Tekst. Lause ja teksti erinevus.
120 – 124 (60 – 63)
49.
50.
Teadmiste üldistamine ja kinnistamine
Selles programmis on palju vigu. Leidsin siit ülevaate: "Õpikute komplektis õpetatakse lapsi valesti sõnu silpideks jagama. Pealegi on ABC-s naaberlehtedel mõlemad õige jaotus (lk vale (lk 56: käpad, kingad) ".
Need on arvamused teistelt saitidelt:
"Selle aasta esimesel septembril läks mu laps tavalisse piirkonnakooli esimesse klassi. Ootasime põnevusega hetke, millal meile õpikud kingitakse. Ja see juhtus! Meile anti kaasa ostetud täiskomplekt. raha ja hakkasime õppima. Mina kui uudishimulik inimene otsustasin lehitseda lugupeetud autorite - L. F. Klimanova ja S. G. Makeeva ABC-d.Pärast lugemist tekkis mul kaks küsimust. Esimene tekkis leheküljel 98 pärast ridade lugemist lehe allosas.See räägib kutsumata külalisest.Loetletakse hanede perekonna koosseis ja siis ilmub välja nende tädi - röövik. Pärast seda minu usk Sir Charles Darwini teooriasse ja kindlustunne oma bioloogiateadmistes varises kokku.Esimene küsimus kargas pähe kuidagi iseseisvalt ilma minu vabatahtliku osaluseta: "Kuidas seletada esimeses klassis lapsele, et röövik on hane lähim sugulane emas- või isasliinis?". Kahjuks on puudub link selle koostanud autorile, seega pean oma küsimusele vastuse leidmiseks abi saamiseks pöörduma otse ABC autorite poole kasvas üles
Teine raskus tekkis pärast lk 100 katkendi lugemist sellest, kuidas Roma ja Vova oma ema aitasid ja JUUSTU ostsid.Alguses ei saanud ma aru, kes see JUUST on, aga siis otsustasin, et see on hapupiimatoode. Mul on venekeelne keskharidus, seega ei julge venekeelsete saadete ja õpikute autoriga vaielda ja tahan lihtsalt enda jaoks selgeks teha, kas selline sõnalõpu kasutamine on võimalik ja milles sõnastik seda saab täpsustada. Kõike eelnevat kokku võttes tahan kutsuda kõiki, kellel oli ettenägematust seda programmi valida, olge valvsad.Ju siis esimesest klassist alates on lapsel minu arvates mingi viga , arusaam vene keele elust selliste õpikute järgi. See on minu isiklik arvamus."
Siin on veel üks arvustus:
"Noh, siin me teeme "Perspektiivi". Midagi, mille pärast ma hakkan järjest rohkem muretsema. Kuidas nad mind hirmutasid, et 1. klassis nii palju õudust küsivad. , isegi "antud" pole vaja. No või 4 näiteid.Kirja järgi lisa klassis tegemata jäänud-3 rida.Ja tunnis tehakse 1lk.Lugemist üldiselt ei loeta enam õppetunniks.Anti lugeda 2lk,avan lahti ja mõlemal leheküljel on suured pildid ja loetakse 1 rida korraga.Alates septembrist on nad õppinud 1 nelikvärssi ja 1 salmi - lusikas on lusikas, nad söövad lusikaga suppi ... Jama. Mu tütar on nüüd hakanud loen hullemini kui augustis. Ma juba valetan talle "Mis siia veel kirjutada on vaja ja siia lugeda. Mulle see olukord ei meeldi. Lapsed lõdvestusid, vanemad ka. Õppisime numbreid - kirjutamist ei harjutanud, nagu me koolis vanasti.Noh, kirjutage vihikusse vähemalt rida numbreid.Tähtidega sama probleem Paralleelklassis on peamiselt lapsed, kes ei räägi hästi ja neil on Venemaa kool ja meie klass nagu Progümnaasium (vau!) Nii et nad õpetavad luulet iga nädal või isegi mitu nädalas. Nemad õpetasid valget kaske, aga meie oma ei teinud midagi. nad töötavad hoolega nii tähtede kui numbrite õigekirja, loevad juba 2 lehekülge teksti.Mitte ei seebinud emme Milat, vaid täitsa jutud. Meil on samad töövihikud matemaatikas - Peterson, nii et need on meist juba 10 tundi ees. Mu laps jääb varsti täiesti tuimaks. Võib-olla on programm loodud selleks, et kõigepealt lapsed käima paneks ja siis, jumal hoidku, saab klassist 1 ikka kuidagi teadmiste tasemele vastata, ütleme 4 klassi ja sellest 1 tuleb geenius ja ülejäänud on lollid, kes ei vedanud "tugevat" programmi.Nüüd saime just tähestiku valmis, loodan väga, et vähemalt tuleb midagi tõsisemat. Tüdrukud, kellel on perspektiivi, kas teil on samasugune lõbustus?
"Minu oma käib teises klassis .... õpib Perspektiva programmis. Mulle see programm üldse ei meeldi. Esimeses klassis oli see lõdvestunud... aasta möödus märkamatult. Tütar kasutas oma vanu teadmisi kõik aasta.Teises klassis algas stress.Matemaatika programm ebaühtlane 8-aastased lapsed.Minu õpib väga hästi,aga pean pidevalt pingutama.Inglise keel on ka luululine jama.Lapsed ei teadnud veel õieti tähestikku,aga Spotlight programmi järgi nõudis õpik lugemist.Ei ole. transkriptsioon ja saab alles 5. klassini, need lapsed peavad sõnad kõrva ja visuaalselt meelde jätma.Hea, et natuke sülitan, aga mis siis, kui mu vanemad õpiksid teise keele selgeks?Ühesõnaga, ma olen õnnetu, aga me ei tee seda. meil pole valikut. Me jätkame selle uurimist.
Teised kirjutavad, et mitte midagi. Piisavalt tugev. 02/10/2013 00:20:45, Yuffie
1 0 -1 0 |
Inimene, kelle arvamust sa tsiteerisid, võib olla uudishimulik, kuid kindlasti ei loe ta eriti tähelepanelikult, sest lugu “sinu tädi röövik” on õpikutesse pandud just selleks, et õpetada lapsi eristama samatüvelisi sõnu sõnadest, kõlavad sarnaselt.
Noh, “mul on venekeelne keskharidus, seega ei julge venekeelsete saadete ja õpikute autoriga vaielda ja tahan lihtsalt ise uurida, kas selline sõnalõpukasutus on võimalik ja millises sõnastikus saab selgeks teha” - palun, kui inimene seda veel ei tea, siis las ta avastab enda jaoks midagi uut: [link-1]
Ja see on kummaline, õige sõna, kui pealtnäha professionaal toob argumendina esimese ettejuhtuva inimese arvamuse, kes on täiesti ebapädev ei aines ega metoodikas ...
10.02.2013 01:23:58, Musenka 1 0 -1 0 |